Spotkanie Wójta Gminy Lyski, Rady Sportu i przedstawicieli klubów sportowych Gminy Lyski

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
31 sierpnia 2018

W dniu 8 sierpnia 2018 r. odbyło się wspólne spotkanie Gminnej Rady Sportu w Lyskach z przedstawicielami Klubów Sportowych i Wójta Gminy.

Spotkanie miało na celu wspólne podsumowanie pierwszego półrocza 2018 r. a także określenie kierunków działania klubów na przyszłość, planów inwestycyjnych i remontowych na obiektach sportowych.

W bieżącym roku w Adamowicach odnowiono budynek sportowy poprzez docieplenie jednej ze ścian, remont dachu i malowanie całego obiektu. W budynku sportowym w Lyskach przeprowadzono gruntowny remont dwóch pomieszczeń. W najbliższych miesiącach przy obiekcie w Dzimierzu powstanie część ogrodzenia a przy boisku w Raszczycach zostanie zamontowana elektroniczna tablica wyników.

Do końca przyszłego roku planujemy wybudowanie budynku sportowego przy boisku w Raszczycach. Na przedmiotową inwestycje Gmina Lyski pozyskała 482 tys. zł. dofinansowania.

Projekt przyszłorocznego budżetu zakłada wykonanie nowych wiat dla zawodników przy boiskach w Lyskach, Nowej Wsi i Dzimierzu.

Spotkanie było również okazją do poznania bieżących problemów naszych sportowców z którymi dziennie się borykają.

Szeroko omówiono zasady wykorzystywania przekazywanych dotacji na funkcjonowanie klubów sportowych. Zwrócono uwagę na problemy rozliczeń przekazanych środków. Przedstawiciele klubów sportowych poruszyli również zmiany przepisów Polskiego Związku Piłki Nożnej dotyczących licencji trenerskich i problemy związane z brakiem młodzieży chętnej do grania.