Gmina Lyski

Szczepienia przeciwko wirusowi SARS-CoV-2

14 lutego br. na terenie Gminy Lyski odbyła się pierwsza tura szczepień ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Pierwszą dawkę szczepionki Mieszkańcy Gminy przyjmowali w Mobilnym Punkcie Szczepień, który został zlokalizowany w sali OSP Sumina. Świadczenia związane z udzielaniem szczepień ochronnych realizował na terenie Gminy Lyski w formie mobilnej podmiot leczniczy SZPAKMED Sp. z o. o. z siedzibą przy ul. Szpaków 33, 41-705 Ruda Śląska. Osoby zaszczepione drugą dawkę mogą przyjąć za 21 dni. Osoby chcące zaszczepić się w mobilnym punkcie szczepień - SZPAKMED, mogą zarejestrować się poprzez nr tel.: (32) 242 33 51.

W przypadku szczepień rejonizacja nie obowiązuje. Osoby chcące się zaszczepić mogą w tym celu udać się do punktu szczepień zlokalizowanym w sąsiedniej gminie lub mieście. W tym celu należy skorzystać z dostępnej wyszukiwarki o punktach szczepień i wskazać dogodną dla siebie lokalizację - https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/
 

Przypominamy, iż w Urzędzie Gminy Lyski działa telefoniczny punkt informacyjny dot. szczepień i transportu do punktów szczepień, czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 pod numerem telefonu 32 43 000 51 wew. 102.

Infolinia dla osób, które chcą uzyskać informację na temat szczepień lub szczepionek – 989.

Aktualne informacje o szczepieniach dostępne są na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie