Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Przedszkole w Zwonowicach

Szkoła Podstawowa w Raszczycach

Staw Żelazisty

Stawy rybne w Raszczycach

Zespół dworsko - parkowy w Dzimierzu

Leszczyna

Kompleks Żelazowiec

Przejazd kolejowy Zwonowice

Szatnia LKS Raszczyce

Siłownia w Nowej Wsi

OSP Zwonowice

Święto Flagi Śląskiej

W dniu 15 lipca obchodzimy Święto Flagi Śląskiej. Uroczyste obchodzenie tego dnia zostało zainicjowane przez senatora Rzeczypospolitej Polskiej Marka Plurę.
 
Z okazji tego święta chcemy przybliżyć Państwu historię i znaczenie Flagi Śląskiej.
 
Warto zaznaczyć, że Dzień Śląskiej Flagi powiązane jest z wydarzeniem z 15 lipca 1920 r. W tym dniu uchwalony został Statut Organiczny Województwa Śląskiego, Statut miał szczególne znaczenie, ponieważ nadał regionowi szeroką autonomię.
 
15 lipca to bardzo ważna data dla naszego regionu, aby ją uczcić, dziś na budynku Urzędu Gminy Lyski wywieszona została żółto – niebieska Flaga, która upamiętnia minione wydarzenia oraz ma symboliczne znaczenie dla Śląska.
 
Zachęcamy mieszkańców naszej Gminy i całego regionu, aby pokazali swój lokalny patriotyzm i szacunek dla tradycji oraz dołączyli się do świętowania, wywieszając na swoich domach Flagi Śląskie.