Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Przedszkole w Zwonowicach

Szkoła Podstawowa w Raszczycach

Staw Żelazisty

Stawy rybne w Raszczycach

Zespół dworsko - parkowy w Dzimierzu

Leszczyna

Kompleks Żelazowiec

Przejazd kolejowy Zwonowice

Szatnia LKS Raszczyce

Siłownia w Nowej Wsi

OSP Zwonowice

„Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2023”

Gmina Lyski realizuje Program „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2023” finansowany ze środków pochodzących z Funduszu Solidarnościowego. Celem Programu jest wprowadzenie usługi asystencji osobistej jako formy ogólnodostępnego wsparcia w wykonywanych codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym nad osobami niepełnosprawnymi na terenie Gminy Lyski.

Na realizację Programu w roku 2023 Gmina Lyski otrzymała:

  • wartość dofinansowania: 28 886,40 zł;
  • całkowita wartość: 28 886,40 zł.

Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej ma na celu realizację usług w postaci udzielania osobie niepełnosprawnej pomocy lub wsparcia w realizacji osobistych celów. Dzięki czemu stworzona zostanie szansa na prowadzenie przez osobę niepełnosprawną bardziej niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia.

Program „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” kierowany jest do osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności albo
o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie traktowane na równi z wyżej wymienionymi orzeczeniami.

Usługi asystenta osobisty osoby niepełnosprawnej polegają w szczególności na pomocy asystenta w wykonywaniu przez osobę niepełnosprawną czynności dnia codziennego, wyjściu, powrocie i dojazdach w wybrane przez uczestnika miejsca, załatwianiu spraw urzędowych, korzystaniu z dóbr kultury. Ma za zadanie odciążenie członków rodzin lub opiekunów osób niepełnosprawnych poprzez wsparcie ich w codziennych obowiązkach lub zapewnienie czasowego zastępstwa. Dzięki czemu stworzona zostanie szansa na prowadzenie przez osobę niepełnosprawną bardziej niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia.

W wyniku realizacji programu w Gminie Lyski  zapewniony zostanie asystent osobisty osoby niepełnosprawnej w Ośrodku Wspierania Rodziny – oddział Świetlica Wielopokoleniowa. Wszelkie informacje uzyskać można w siedzibie Ośrodka Wspierania Rodziny ul. Sportowa 1, Nowa Wieś lub pod numerem telefonu 32 / 43 00 424.