Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

BIKE RACE LYSKI III

LYSKI ROCK FESTIVAL

LYSEK

750-LECIE RASZCZYC

X Konkurs Pieśni Chóralnej im. Czesława Prudla w Lyskach

Koperta życia

W ramach prowadzonej polityki prosenioralnej oraz w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Gmina Lyski włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Koperta życia”, do której przystąpienia zachęcają zarówno lekarze, jak i pracownicy pogotowia ratunkowego z całej Polski. Akcja polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych kopertach najważniejszych informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki, kontaktach do najbliższych i danych osobowych. Pakiet z takimi informacjami powinien być przechowywany w lodówce, gdyż jest to sprzęt, który jest prawie w każdym domu i zarazem jest łatwo dostępny.

„Koperta życia” jest sporym ułatwieniem dla pracowników pogotowia ratunkowego. W chwili zagrożenia o ludzkim życiu często decydują minuty, a kontakt z pacjentem w takich chwilach może być utrudniony, również rodzina i bliscy w momencie stresu nie są w stanie przekazać ratownikom niezbędnych informacji dla ratowania życia pacjenta, dlatego tak ważne jest by koperta z kartą informacyjną znajdowała się w miejscu ogólnodostępnym, gdyż jest źródłem informacji dla ratowników medycznych lub innych służb ratowniczych oraz ma pomóc w szybkim i skutecznym podjęciu odpowiednich działań ratujących ludzkie życie.

W Gminie Lyski akcja skierowana jest przede wszystkim do mieszkańców powyżej 50 roku życia, osób przewlekle chorych, starszych, samotnych oraz niepełnosprawnych, jednakże w akcji mogą wziąć udział również osoby, które uznają, że koperty mogą okazać się dla nich pomocne.

Koperta życia składa się z plastikowej koperty, karty informacyjnej, naklejki którą nakleja się na lodówkę oraz karty iCE. Karta informacyjna może być wypełniona przez osobę zainteresowaną lub lekarza, który w obu przypadkach potwierdza informacje o stanie zdrowia swoim podpisem i pieczątką. Tylko tak wypełniona karta informacyjna jest wiarygodnym źródłem informacji dla ratowników medycznych oraz lekarzy.


"Kopertę życia" można nieodpłatnie otrzymać w Urzędzie Gminy Lyski, Referat Spraw Obywatelskich, Promocja Zdrowia, pok. nr 14. 

 

Regulamin Akcji Społecznej "Koperta Życia": ZARZĄDZENIE NR W.0050.159.2018 z dnia 11 września 2018 r.