Jesteś tutaj: Start / Galeria zdjęć / 2019

2019

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - XI Lysecki Jarmark Bożonarodzeniowy

XI Lysecki Jarmark Bożonarodzeniowy

Świąteczna atmosfera, niepowtarzalne dekoracje, klimatyczne oświetlenie oraz smakowity zapach domowych wypieków – tak przez wielu zapamiętany będzie XI Lysecki Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbył się 1 grudnia. Tegoroczna impreza była częścią projektu pod nazwą „Rozwijamy nasze pasje w gminach Lyski i Darkovice” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa RP „Przekraczamy granice”.

Czytaj więcej o: XI Lysecki Jarmark Bożonarodzeniowy
Przejdź do - Impreza biegowa „Lysecka piątka”

Impreza biegowa „Lysecka piątka”

Impreza odbyła się już po raz drugi a jej celem jest motywacja do podejmowania aktywnych form działania w czasie wolnym przez osoby w każdym wieku i zachęta do zmiany stylu życia. Na starcie drugiej edycji biegu stawiło się ponad 100 biegaczy z całego Śląska, aby pokonać malowniczą, crossową trasę. Pojawiły się lokalne grupy biegaczy z terenów sąsiednich miast: Radlina, Rybnika, Raciborza. Nie mogło zabraknąc także gminnej grupy pod nazwą "Aktywni Lyski". Do biegu, którego start i meta była na Orliku przy ZSP w Lyskach. zapisało się 149 zawodników. Bieg główny o długości 5 km wystartował o godzinie 10., a później na krótszych dystansach rywalizowały dzieci.

Przejdź do - Święto plonów w Raszczycach

Święto plonów w Raszczycach

Dożynki to święto plonów. Po zakończeniu żniw rolnicy dziękują Panu Bogu za zbiory, a następnie udają się na zabawę, aby po trudach rolniczej pracy odpocząć przy poczęstunku i tanecznych pląsach. W niedzielę, 1 września odbyły się w Raszczycach Dożynki Gminne, których organizatorami byli Wójt Gminy Lyski, Sołectwo Raszczyce oraz miejscowy LKS.

Czytaj więcej o: Święto plonów w Raszczycach
Przejdź do - Tour de Rybnik 2019 Lyski

Tour de Rybnik 2019 Lyski

Ostatniego dnia sierpnia Gmina Lyski stała się kolarską stolicą regionu. Ponad 300 kolarzy rywalizowało na pętli wyścigu Tour de Rybnik poprowadzonej przez tereny Gmin Lyski i Gaszowice. Wyścig cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno zawodników jak i kibiców.

Czytaj więcej o: Tour de Rybnik 2019 Lyski
Przejdź do - Otwarcie nowego obiektu przy LKS Raszczyce

Otwarcie nowego obiektu przy LKS Raszczyce

31 sierpnia odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie nowego obiektu przy boisku sportowym w Raszczycach.  Piłkarze LKS Raszczyce posiadają teraz zaplecze sportowe rodem z ekstraklasy.

 

Czytaj więcej o: Otwarcie nowego obiektu przy LKS Raszczyce
Przejdź do - Lyski Rock Festiwal

Lyski Rock Festiwal

30 sierpnia czyli w ostatni piątek wakacji, tak jak w poprzednich latach odbył  się w Lyskach festiwal rockowy, po raz pierwszy pod nową nazwą „Lyski Rock Festiwal”.  Kilka tysięcy ludzi  porwały do zabawy zespoły z pierwszej ligi polskiej sceny rockowej.

Czytaj więcej o: Lyski Rock Festiwal
Przejdź do - Zawody pożarnicze w Darkovicach

Zawody pożarnicze w Darkovicach

13 lipca 2019 r. w Darkovicach odbyły się zawody pożarnicze w ramach projektu „Rozwój współpracy dzięki tradycji w gminach Lyski i Darkovice”.

 

Czytaj więcej o: Zawody pożarnicze w Darkovicach
Przejdź do - Bieg "Darkovicka Piątka"

Bieg "Darkovicka Piątka"

8 czerwca Darkovice stały się areną zmagań biegaczy w ramach projektu „Sport wzmacnia pogranicze w gminach Lyski i Darkovice”. Na starcie stanęło 30 osób, które chciały się zmierzyć z trasą „Darkovickiej Piątki”. Zmagania rozpoczęły się o godz. 10:00. Sygnał do startu dał Starosta Obca Darkovice Pan Daniel Kocian. Najszybszy okazał się P. Szymon Kretek, kolejne miejsca na podium zajęli P. Szymon Czogała i P. Pospisil Petr. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy ukończenia biegu i zapraszamy na kolejne edycje imprez biegowych organizowanych w Lyskach i Darkovicach.

Przejdź do - II Dzimierski Przegląd Zespołów Folklorystycznych

II Dzimierski Przegląd Zespołów Folklorystycznych

29 maja stolicą śląskiej muzyki i tańca zostały Raszczyce za sprawą II Dzimierskiego Przeglądu Zespołów Folklorystycznych. Organizatorzy – Wójt Gminy Lyski Pan Grzegorz Gryt oraz Sołtys Sołectwa Dzimierz Pan Gabriel Patron zaprosili zespoły z naszego regionu do zaprezentowania swojego dorobku artystycznego.

Czytaj więcej o: II Dzimierski Przegląd Zespołów Folklorystycznych
Przejdź do - IX Wiosenny Rajd Rowerowy

IX Wiosenny Rajd Rowerowy

18 maja w sobotni słoneczny ranek wystartował kolejny rajd rowerowy organizowany przez Wójta Gminy Lyski.

Czytaj więcej o: IX Wiosenny Rajd Rowerowy