Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

BIKE RACE LYSKI III

LYSKI ROCK FESTIVAL

LYSEK

750-LECIE RASZCZYC

X Konkurs Pieśni Chóralnej im. Czesława Prudla w Lyskach

Świętowaliśmy razem Pożegnanie Lata!

Wielkimi krokami zbliża się ten moment, kiedy słońce przekazuje pałeczkę jesieni. Z tej okazji rozstanie z najgorętszą porą roku uświetniła impreza plenerowa pn. ,,Pożegnanie Lata” !
 
Organizatorem imprezy był Ośrodek Wspierania Rodziny, natomiast Wójt Gminy Lyski P. Grzegorz Gryt objął ją patronatem. W tym roku wydarzenie to odbyło się 8 września w Nowej Wsi przy budynku OWR. Mieszkańcy gminy tłumnie uczestniczyli w imprezie, która jak zawsze dostarczyła wielu emocji wszystkim, począwszy od najmłodszych, poprzez rodziców, skończywszy na tych nieco starszych wiekiem ale młodych duchem ;) Organizatorzy przygotowali wiele wspaniałych atrakcji, które były zorientowane na udział całych rodzin. Do dyspozycji dzieci były dmuchańce, eurobungee, kącik malowania twarzy oraz wiele gier i zabaw pod okiem opiekunów i maskotki Górnika Zabrze. W zabawach bardzo chętnie uczestniczyli też opiekunowie i rodzice co z pewnością wpłynęło na zacieśnienie więzi rodzinnych i sąsiedzkich. Cyklicznie odbywały się również wyrzuty Holi Kolorów, które cieszyły się niemałym zainteresowaniem wśród wszystkich uczestników. Można było również podziwiać wozy strażackie OSP Lyski, OSP Pstrążna , OSP Żytna i poćwiczyć przy ręcznej hydronetce.
Był to czas wyjątkowy, pełny zabawy i ciepłych chwil, a każdą z nich można było zapisać na zawsze robiąc sobie pamiątkowe zdjęcie w Fotobudce!
 
 
Podczas imprezy wszyscy uczestnicy wyczekiwali emocjonującego pokazu rowerowego tzw. freestyle’u. Zawodnicy wykonywali niesamowite triki i akrobacje nad ziemią. Gwiazdą pokazu był Oskar ,,Ozzy” Mazelanik, mieszkaniec Bogunic, który na co dzień uczęszcza do Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Lyskach i reprezentuje z sukcesami na arenie narodowej Fundację Nutria Hunters. Ten mały zdolny mieszkaniec naszej gminy zrobił na wszystkich ogromne wrażenie, imponuje swoją odwagą i pracowitością. Warto przypomnieć, iż pomimo bardzo młodego wieku (10 lat) wykonał ewolucje które sprawiają trudności dla weteranów tego sportu  Razem z nim w pokazie wzięła udział ekipa z NutriaHunters .
 
Na sam koniec na uczestników czekała słodka niespodzianka przygotowana przez grupę Fly4U. Na niebie pojawiły się paralotnie, które stworzyły słodki deszcz!
Swoją obecnością imprezę uświetniło wiele znamienitych gości.
Podczas wydarzenia obecny był Wiceminister Sprawiedliwości Michał Woś, Wójt Gminy Lyski Grzegorz Gryt, Nadleśniczy Nadleśnictwa Rybnik Tomasz Olszewski oraz wielu przedstawicieli najróżniejszych organizacji formalnych i nieformalnych.
Chcemy w tym miejscu podziękować wszystkim organizatorom na czele z Kierownik OWR Panią Agatą Kostką. Osoby te sprawiły, iż to piątkowe popołudnie było wyjątkowe i magiczne
Impreza współfinansowana z programu „Sportowa Natura” organizowanego przez Lasy Państwowe.
 
Był to dzień pełen uśmiechów i wspólnego świętowania. Cieszymy się, że towarzyszyliście nam w tym dniu i razem mogliśmy pożegnać lato w niepowtarzalny sposób. Dziękujemy za obecność i wspólny czas w tak licznym gronie ;) Do zobaczenia za rok!