Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Lyski

Zimowy pejzaż

Zima w Lyskach

Zimowy pejzaż

Jarzębina

Leszczyna

Leśniczówka w Suminie

Zespół dworsko - parkowy w Dzimierzu

Szkoła Podstawowa w Raszczycach

Staw Żelazisty

Przedszkole w Zwonowicach

Przejazd kolejowy Zwonowice

Szatnia LKS Raszczyce

Siłownia w Nowej Wsi

Stawy rybne w Raszczycach

OSP Zwonowice

Kompleks Żelazowiec

Szczepienia przeciw COVID-19

Szanowni Mieszkańcy,

 

na stronie Ministerstwa Zdrowia podano oficjalną listę punktów szczepień przeciwko COVID-19.

W woj. śląskim będzie ich ponad 600.

 

Z przykrością informujemy, że na liście punktów szczepień przeciwko SARS-Cov-2 (Covid-19)

nie znalazła się żadna przychodnia z terenu Gminy Lyski.

 

Jednakże uruchomiony zostaje Mobilny Punkt Szczepień na terenie Gminy Lyski, który zlokalizowany będzie w miejscowości Sumina. Szczepienia przeciwko wirusowi SARS-COV-2 będą odbywały się w sali OSP, ul. Rybnicka 25c, 44-295 Sumina.

Świadczenia związane z udzielaniem szczepień ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 realizować będzie na terenie Gminy Lyski w formie mobilnej podmiot leczniczy SZPAKMED Sp. z o. o. z siedzibą przy ul. Szpaków 33, 41-705 Ruda Śląska.

Szczepienie w domu jest możliwe tylko w przypadku osób obłożnie chorych - leżących, taki fakt należy zgłosić podczas rejestracji.

Osoby chcące zaszczepić się w mobilnym punkcie szczepień - SZPAKMED, mogą zarejestrować się poprzez nr tel. (32) 242 33 51 lub poprzez system elektronicznego zapisu na szczepienie: https://szpakmed.pl/szczepienia.

W przypadku szczepień rejonizacja nie obowiązuje. Osoby chcące się zaszczepić mo w tym celu udać się do punktu szczepień zlokalizowanego w sąsiedniej gminie lub mieście. Seniorzy zainteresowani szczepieniem mają możliwość samodzielnego wyboru miejsca szczepienia. W tym celu należy skorzystać z dostępnej wyszukiwarki o punktach szczepień i wskazać dogodną dla siebie lokalizację. Szczepienia przeciwko COVID-19 są dobrowolne.

 

Infolinia dla osób, które chcą uzyskać informację na temat szczepień lub szczepionek – 989.

 

Jak się można zarejestrować na szczepienie? - informacje

Telefoniczny Punkt Informacyjny w Urzędzie Gminy Lyski

W Urzędzie Gminy Lyski został uruchomiony telefoniczny punkt informacyjny dot. szczepień. Za pośrednictwem punktu można zasięgnąć informacji na temat szczepień oraz transportu osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień, w tym osób niepełnosprawnych.

Telefoniczny punkt informacyjny działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 pod numerem telefonu 32 43 000 51 wew. 102 (z wyłączeniem świąt i weekendów).

Transport do punktu szczepień

Osoby niepełnosprawne bądź osoby mające trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 mogą skorzystać z transportu do punktu szczepień. W tym celu podczas rejestracji należy złożyć oświadczenie o braku możliwości samodzielnego dotarcia do punktu szczepień.

Potrzebę transportu można zgłosić pod numerem telefonu 32 43 000 51 wew. 102 od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 - 15.00 (z wyłączeniem świąt i weekendów).

 

Transport dedykowany jest mieszkańcom Gminy Lyski:

- posiadającym aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;

- mającym obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień.

 

Infolinia dla osób, które chcą uzyskać informację na temat szczepień lub szczepionek – 989.

Aktualne informacje o szczepieniach dostępne są na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie

Mapa punktów szczepień

Jak się zarejestrować na szczepienie? - informacje