Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

BIKE RACE LYSKI III

LYSKI ROCK FESTIVAL

LYSEK

750-LECIE RASZCZYC

X Konkurs Pieśni Chóralnej im. Czesława Prudla w Lyskach

Obchody Dnia Matki na terenie Gminy Lyski

26 maja wszystkie Mamy obchodziły swoje święto - DZIEŃ MATKI. Z tej okazji na terenie Gminy Lyski odbyły się uroczyste obchody tego ważnego dnia. Wydarzenia były okazją do podziękowania wszystkim mamom za codzienny trud, za to, że zawsze można na nich polegać, prosić o radę i wsparcie, a przede wszystkim za to że przez całe życie obdarzają swoje pociechy bezwarunkową miłością. 

Z okazji „Dnia Matki” 22 maja br. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Suminy organizowały wyjątkowe wydarzenie, które zgromadziło zaproszonych gości: Wójta Gminy Lyski Sylwię Gabryelską -Ritzka, Starostę Powiatu Rybnickiego Damiana Mrowca, Radnych Rady Gminy Lyski, Prezesa OSP Sumina oraz społeczność lokalną - drogie Mamy z Sołectwa Sumina. Był to bardzo mile spędzony czas, podczas którego odbyło się wiele ciekawych rozmów. W trakcie wieczoru swoje umiejętności artystyczne zaprezentowali Harcerze z 20 Drużyny Harcerskiej "Ad Astra" z Suminy.

W Sołectwie Bogunice organizatorami święta były Koło Gospodyń Wiejskich z Bogunic, Rada Sołecka oraz Sołtys. Bogunickim mamom czas umilił występ Zespołu Adagio oraz Bogunickie Nutki pod opieką Zygfryda Kupczyka. W podziękowaniu Pani Honoracie Węglorz za 5 letnią pracę jako Radnej Powiatu Rybnickiego Mieszkańcy Bogunic ufundowali pamiątkowy dyplom i prezent. Impreza została zorganizowana ze środków KGW, sołectwa i sponsorów.

Wydarzenia były okazją do podziękowania wszystkim mamom za ich codzienny trud, za to, że zawsze można na nich polegać, prosić o radę i wsparcie, a przede wszystkim za to że przez całe życie obdarzają swoje pociechy bezwarunkową miłością.